Grūdinto stiklo laiptų turėklai

Architektai, interjero dizaineriai mėgsta erdvę. Kuo jos daugiau, tuo geriau. Stiklas – pirmas pagalbininkas tame reikale, kuriant erdves tiek gyvenamiesiems namams, tiek kitiems pastatams. Stiklo panaudojimo galimybės – itin plačios, o kadangi jo apdirbimo technologijos itin sparčiai tobulėja, tad dažnas jį renkasi, kaip akcentą dizaino išraiškai.

Kokio stiliaus ir dizaino laiptų turėklus pasirinkti, priklauso nuo jūsų namų vizijos. Jeigu gyvenamojo namo interjeras kuriamas kartu su architektu arba interjero dizaineriu, verta įsiklausyti į jo patirtimi paremtus patarimus, o jis tikrai jums patars ir pasiūlys, kokio tipo laiptų turėklai ir spalvos labiausiai derėtų jūsų namuose. Aišku, geriausiai, kai bus atsižvelgiama į jūsų skonį. Patogu ir gražu, kai laiptai įsilieja į bendrą interjero kontekstą ir papildo jį.

Daug kas keičiasi, kai užsakovas sužino apie grūdinto stiklo privalumus, jo sąvybes ir charakteristikas. DANGRITA UAB gamyboje naudojamos profesionalios paskirties staklės, kuriomis apdirbant stiklo žaliavą, gaminiai patenkina realius užsakovų norus. Žaliavinis stiklas gali būti skaidrus, tonuotas. Dažnu atveju, gaminiai yra iš dalies matinami, smėliuojant, suteikiant norimus dizaino akcentus.

Dažniausiai berėmiai stikliniai laiptų turėklai gaminami iš 10 mm grūdinto stiklo, o viešose erdvėse – naudojamas laminuotas dvigubas stiklo lakštas. Laminuotas dvigubas stiklas yra brangesnis, tačiau privalomai naudojamas viešose erdvėse pastatų lankytojų saugumo užtikrinimui. Tokie turėklai yra tvirti ir praktiškai, neįdėjus didelių pastangų – nesudaužomi.

Gaminant turėklus, užbaigiant gaminius, stiklas būtinai yra grūdinamas. Iki tol, proceso eigoje stiklas:

  • pjaustomas
  • gręžiamos kiaurymės
  • frezuojamos papildomos ertmės
  • šlifuojamos ir poliruojamos kraštinės
  • atliekamas grūdinimas
  • atliekamas smėliavimas
  • klijuojama apsauginė plėvelė (skaidri ar pagal RAL spalvų paletę)
DANGRITA stikliniai turėklai

Grūdintas stiklas – patvari medžiaga, kadangi po grūdinimo stiklo stipris ir momentinio tempimo savybės sustiprėja 5-6 kartus, atlaiko dideles apkrovas. Tai užtikrina gyvenamojo namo šeimos narių ir Jūsų svečių saugumą, naudojantis tokiais laiptais, žmogaus atsirėmimas ar net jo kūno smūgis į stiklą, nėra pavojingas.

Prekybos ir pramogų centruose, SPA, poliklinikose ir ligoninėse, kituose visuomeninės paskirties pastatuose montuojamos laiptų, kitų atvirų erdvių atitvaros gaminamos iš laminuoto stiklo lakštų.