Berėmis grūdintas stiklas interjere

Architektų, interjero dizainerių potraukis stiklui – kaip narkotikas, jie ypač mėgsta erdvę. Daug jos. Labai daug. O stiklas, ypač jei neįrėmintas ar tik minimaliai apkaustytas aliuminio profiliu iš apačios ir viršaus, būtent tokį pojūtį suteikia. Kuo stiklo daugiau, tuo geriau. Berėmio stiklo konstrukcijos – pirmas pagalbininkas tame reikale, t. y. kuriant erdves tiek gyvenamiesiems namams, tiek kitoms patalpoms. Grūdinto stiklo panaudojimo galimybės – itin plačios, o visi, kas projektuoja, įrenginėja administracinius, visuomeninės ar prekybinės – pramogų paskirties pastatus jį renkasi, kaip patvarią ir lengvai eksploatacijoje naudojamą medžiagą.

Kompanija DANGRITA berėmio stiklo konstrukcijas projektuoja ir gamina iš skaidraus, tonuoto stiklo, kuris gamybos procese dar ir grūdinamas, kad padidėtų jo stiprumas, atsparumas smūgiams. Architektų ir interjero dizainerių giliai minčiai atsiskleisti, dažnu atveju stiklas dažomas ar smėliavimo procese jam suteikiamas matinis paviršius. Ypač tai aktualu patalpoms, kur reikalinga paslapties ar net slaptumo šiek tiek, t. y. bankai, gamybinės įmonės, farmacijos fabrikai, medicinos įstaigos ir SPA, odontologijos klinikos (stomatologų kabinetai).

Esminis stiklo pertvarų patrauklumas namuose ir biuruose – natūrali šviesa, kuri netrukdomai sklinda tarp patalpų, o tai savo ruožtu taupo pastato naudotojų eksploatacines išlaidas ir prisideda prie skaidrios, neslegiančios atmosferos patalpose kūrimo.

DANGRITA stiklininkai
DANGRITA stiklas

Skaidraus grūdinto stiklo berėmės pertvaros su varstomomis ar stumdomomis durimis – prekybinių, visuomeninių ir administracinių patalpų įrengėjų ‘arkliukas’. Konstruojant pertvaras su stumdomomis, varstomomis stiklinėmis durimis suteikiama pilna veikimo laisvė architektams, įgaunama galimybė derinti pastato erdvių planavimą su kiekvienu nauju klientu, įrengti patalpas šiuolaikiškai.

Korporacijoms, didelius darbuotojų skaičius turinčioms įmonėms svarbus personalo vienybės jausmas, tad tokių biurų darbuotojų patogumui, užtikrinančiam efektyvų darbą ir teikiamų paslaugų užsakovams kokybę, toks ‘skaidrus’ biuras – svarbus faktorius.

Nei vienas komersantų pamėgtas ‘akropolis’ ar ‘babilonas’ taipogi neapsieina be berėmio stiklo konstrukcijų, kurios puikiai tarnauja kaip manekenų ir kitais būdais demonstruojamų prekių vitrinos.

Tonuoto stiklo pertvaros dažniau naudojamos uždarumo atmosferai sukurti, tam, kad pavargę nuo tarškinimo klaviatūra anie darbo bitės žaistų snukerį su stalo futbolu pakaitomis ar virtuvėje bandytų kulinarinius sugebėjimus išreikšti. O tai geriausia daryti, pasislėpus nuo kitų už tonuoto, matinto ar dekoratyvine plįvele aklijuoto stiklo pertvaros.